Wizualizacje mogą się różnić od właściwego produktu.
 

KONA Electric

OSIĄGI. STYL. EFEKTYWNOŚĆ.

Model KONA Electric jest pierwszym elektrycznym SUV-em na europejskim rynku. Ten przełomowy samochód łączy imponujący zasięg ze śmiałą stylistyką i przestronnością SUV-a – żadnych kompromisów! Obejrzyj krótki film o tym dynamicznym, całkowicie elektrycznym modelu.

WYGLĄD

Pięknie poprowadzone linie tworzą stylistyczny majstersztyk – model KONA Electric jest wyrazisty z każdej strony.

Charakter i indywidualność

KONA Electric daje pewność siebie, nietuzinkowy styl wyróżnia go z tłumu. Elegancka, zamknięta osłona chłodnicy jest wyróżnikiem wersji z napędem elektrycznym – a połączenie jej z charakterystycznymi podwójnymi reflektorami LED tworzy niepowtarzalny wygląd. Efektowne 17-calowe obręcze ze stopów lekkich oraz siedem kolorów nadwozia, które można łączyć z trzema kontrastowymi kolorami dachu pozwalają dopasować samochodu do indywidualnych upodobań. Ten kompaktowy SUV nie wymaga kompromisów, zapewniając świetną przestronność wnętrza.

Wyróżniające elementy stylistyczne

Ekskluzywne, 17-calowe obręcze ze stopów lekkich są zoptymalizowane aerodynamicznie, dzięki czemu łączą walory praktyczne z estetycznymi. Zamknięta osłona chłodnicy oraz ukształtowanie przedniego i tylnego zderzaka jasno dają do zrozumienia, że KONA ma elektryczny napęd.

Komfort i przestrzeń

Hyundai KONA Electric jest gotowy na wszelkie wyzwania codziennego życia – w kabinie jest mnóstwo miejsca dla pasażerów, a bagażnik pomieści aż 332 litry (VDA). Dbałość o szczegóły czyni ten samochód wyjątkowym. Odkryj niespotykany poziom komfortu, który zapewniają wysokiej jakości materiału i wyrafinowany wystrój wnętrza. Regulowane elektrycznie fotele przednie z ogrzewaniem i wentylacją oraz podgrzewana kierownica dają jeszcze większe poczucie luksusu.

IMPONUJĄCE MOŻLIWOŚCI NAPĘDU ELEKTRYCZNEGO

Radość z jazdy

Niech nikt nie mówi, że jazda samochodem elektrycznym musi być nudna. Niezwykle dynamiczny dzięki 395 Nm momentu obrotowego dostarczanego bez żadnej zwłoki przez elektryczny układ napędowy, ten usportowiony SUV rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,6 sekundy (w wersji 64 kWh). Zasięg zależy od wybranej wersji: akumulatory o pojemności 29,2 kWh pozwalają na jednym ładowaniu przejechać nawet 289 km, zaś zestaw o pojemności 64 kWh aż do 449 km.

PERFEKCYJNY NAPĘD ELEKTRYCZNY

System shift-by-wire sterowany przyciskami

Wszystko w zasięgu ręki – wybierz jazdę do przodu, położenie neutralne, cofanie lub tryb parkowania za pomocą wygodnie rozmieszczonych przycisków na konsoli środkowej. Tuż obok znajduje się elektryczny hamulec postojowy. Konsola centralna ze sterowaniem systemu shift-by-wire to najbardziej widoczna różnica pomiędzy wnętrzem modelu w wersji elektrycznej i spalinowej.

Nowy 7-calowy zestaw wskaźników

Zaprojektowany na nowo cyfrowy zestaw wskaźników z 7-calowym wyświetlaczem pokazuje wybrany tryb jazdy, a także przepływ energii i poziom naładowania akumulatorów. Wystarczy rzut oka, by przekonać się, jak styl jazdy wpływa na zasięg.

Wyświetlacz head-up

Dzięki wysokiej luminancji zapewniającej doskonałą widoczność, nasz nowy wyświetlacz head-up pomaga zachować bezpieczeństwo, wyświetlając ważne informacje, takie jak prędkość, wskazówki nawigacji i ostrzeżenia bezpośrednio na linii wzroku.

TECHNOLOGIA UŁATWIAJĄCA JAZDĘ

System rekuperacji energii

Optymalnie skalibrowany układ hamulcowy w maksymalnym stopniu angażuje systemy odzyskiwania energii hamowania, co pomaga utrzymać prawidłowy stan naładowania w każdych warunkach. Kierowca może łatwo zmienić intensywność odzyskiwania energii hamowania za pomocą łopatek za kierownicą.

Inteligentny system rekuperacji energii

System inteligentnego odzyskiwania energii hamowania wykorzystuje przednie czujniki radarowe i automatycznie dostosowuje intensywność działania do bieżącej sytuacji na drodze. Wykrywa również jazdę pod górę i z góry, dostosowując się odpowiednio do warunków.

Inteligentny tempomat (ASCC)

Zwiększa bezpieczeństwo i komfort podróży, utrzymując ustaloną odległość do poprzedzającego pojazdu, automatycznie przyspieszając i hamując zależnie od sytuacji na drodze. W ruchu miejskim ASCC utrzymuje ustaloną odległość, w razie potrzeby zatrzymuje pojazd i wyłącza silnik. Po wykryciu ruchu z przodu system uruchamia silnik, ale ruszenie z miejsca wymaga lekkiego naciśnięcia pedału przyspieszenia.

ŁĄCZNOŚĆ I WYGODA

System audio z 7-calowym ekranem

System audio z 7-calowym kolorowym ekranem dotykowym LCD współpracuje z kamerą cofania oraz zapewnia łączność Bluetooth.

Nawigacja z 8-calowym ekranem

Hyundai KONA Electric oferuje nieograniczoną łączność, której oczekujemy oraz innowacyjną technologię, która ułatwia życie. 8-calowy ekran dotykowy integruje nawigację 3D, media i funkcje łączności. Zawiera bezpłatną 7-letnią subskrypcję usług LIVE z aktualizowanymi w czasie rzeczywistym informacjami o pogodzie, natężeniu ruchu i fotoradarach*, a także wynikach wyszukiwania interesujących miejsc online. * Funkcja ostrzegania o fotoradarach jest niedostępna w niektórych krajach.

Wysokiej klasy system nagłośnienia KRELL

Wysokiej klasy system nagłośnienia KRELL gwarantuje nienaganną jakość dźwięku o niesamowitej dynamice.

Bezprzewodowe ładowanie indukcyjne

Umieszczona w środkowej konsoli, bezprzewodowa płytka ładująca (standard Qi) umożliwia łatwe ładowanie smartfona z obsługą Qi bez podłączania kabli.

Hyundai KONA Electric jest wyposażony w najnowocześniejszy zaawansowany system wspomagania kierowcy, Hyundai SmartSense, dzięki czemu przoduje w segmencie najnowszych technologii i gwarantuje jeszcze więcej bezpieczeństwa i spokoju ducha.

Technologia bezpieczeństwa czynnego

Od automatycznego hamowania, by uniknąć kolizji, do wykrywania pojazdów w martwym polu, KONA Electric może ostrzegać kierowcę o potencjalnych zagrożeniach podczas jazdy. Funkcje bezpieczeństwa czynnego: zapobieganie kolizjom z funkcją wykrywania pieszych, ostrzeganie przed kolizją z pojazdami w martwym polu z asystentem utrzymania pasa ruchu, zapobieganie kolizjom podczas cofania, utrzymywanie samochodu pośrodku pasa ruchu, inteligentne światła drogowe, ostrzeganie o zmęczeniu kierowcy, inteligentne ostrzeganie o ograniczeniach prędkości (ISLW). ISLW rozpoznaje znaki drogowe ograniczenia prędkości, a następnie wyświetla je na wyświetlaczu head-up i w zestawie wskaźników.

Asystent utrzymania pasa ruchu (LFA)

Hyundai KONA Electric jest wyposażony w system utrzymania auta pośrodku pasa ruchu (LFA). Podczas jazdy z prędkością do 150 km/h system pomaga kierowcy w utrzymywaniu samochodu pośrodku zajmowanego pasa ruchu na autostradzie i w mieście.

Jakość potwierdzona wyróżnieniami
  • Hyundai nr 1 w Raporcie Jakości tygodnika Auto Świat drugi raz z rzędu Drugi raz z rzędu Hyundai znalazł się na pierwszym miejscu Raportu Jakości tygodnika Auto Świat (nr 5, 28 stycznia 2019), wyprzedzając wszystkie oceniane marki samochodowe, w tym marki premium. Ponowne pierwsze miejsce Hyundaia w rankingu jest najlepszym dowodem na wysoką jakość samochodów marki. Więcej informacji o Raporcie Jakości Auto Świat na stronie.
  • North American Utility Vehicle of the Year™ Modele Hyundai KONA i KONA Electric zostały wybrane North American Utility Vehicle of the Year™ przez jury zasiadające w komisji konkursu North American Car, Utility and Truck of the Year. Jury konkursu doceniło dynamikę prowadzenia, systemy bezpieczeństwa i wyjątkowy design obu modeli oraz imponujący zasięg KONA Electric. Więcej informacj o NACTOY 2019 na stronie.